ІНСТРУЦІЯ
по використанню формопласту
ФР-96. ТУ У В 2.7 13684477.002-96.
Формопласт — синтетичний гумоподібний матеріал, виготовлений методом термополімерізації високомолекулярних хімічних сполук – смол з пластифікаторами, стабілізаторами та жирними кислотами. Призначається для тиражування окремих елементів і виробів архітектурно-ліпного декору.
ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОРИСТАННЯ ФОРМОПЛАСТУ ФР-96
Масу порвати кубиками з ребром не більше 1 см. Помістити нарізаний формопласт в термотривку товстостнну металеву емкість. Для плавлення використовують піщану баню. ФР-96 нагріти до температури, яка надає формопласту можливість текти. Гарячу рідину (температура 115-140 С) вилити на виріб для тиражування, який попередньо закріплюється в опалубці. Дати можливість масі охолонути до температури навколишнього середовища. Виріб виймають з прохолодої маси формопласту, а виготовлену форму використовують для тиражування.
Переплавку форми можна виконувати більше десяти разів, з невеликими втратами маси формопласту. Після подальших переплавок колір формопласту змінюеться: стае коричневим, що не впливае на якіть формопласту.
При багаторазових тиражуваннях одного виробу рекомендуеться поверхню форми змащувати сіліконовим мастилом (роз’еднуючий шар). Це покращує зносостійкість поверхні форми і забезпечує більшу кількість якісних копій.
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕПЛАВКИ ФР-96
Температура плавлення формопласту ФР-96 115- 140 С. Допускаеться нагрівання формопласту не більше 180+10 С при постійному перемішуванні. При температурі 195-205 С маса стає вишнево-коричневого відтінку, а вище 210 С псується і підгорає.
Відсутність постійного перемішування призводить до часткового підгорання на дні ємкості що погіршує фізико-хімічні властивості продукту.
При вікористанні піщаної бані для плавлення формопласту ФР-96 слід враховувати її інерційність. Тому режим переплавки необхідно підбирати конкретно з урахуванням кількості формопласту, форми і розмірів ємкості і потужності нагрівального приладу.
Режим плавлення повинен бути відпрацьованим на робочому місті для кожної партії формопласту.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
1. Плавити формопласт і відливати форми можливо лише в тих приміщеннях де є приточно-витяжна вентиляція. При плавленні формопласту не можна допускати підгорання (температура більше 195- 205 С), коли можливі випаровування токсичних продуктів внаслідок термічного руйнування.
2. Пурсонал повинен мати суконні захисні рукавиці і фартухи, а також засоби захисту дихальних шляхів.
3. При попаданні рідкого гарячого формопласту на тіло місце поразки необхідно змастити протиопіковою маззю і накласті захисну пов’язку.
4. При зберіганні формопласту ФР-96 необхідно берегти його від нагріву і хімічних розчинників (олії, ефірів тощо).
5. Формопласт реагує з поверхнями, покритими нітролаками та нітрофарбами.